Programma NVvO Najaarscongres 26 & 27 september 2019


Wetenschappelijke Programma Donderdag 26 september 2019 - middag

12.00 – 13.00 Ontvangst en lunch
1. 13.00 Ton Kooiman: The revision of the Nance Holding Arch
2. 13.15 Ton Kooiman: De T-Appliance: uiteindelijke? Versie
3. 13.30 Hero Breuning: Tijd om over te stappen op indirect bonding
4. 13.45 Nanne Verheijen: Chemokine signalering, CXCL12-CXCR4, faciliteert de migratie van craniale neurale lijstcellen tijdens de palatogenese
5. 14.00 Olivier Lijten: The effect of ECM components on differentiation of satellite cells from the masseter muscle
6. 14.15 Krista Janssen: Bijzondere Orthodontie
14.30 – 15.00 Theepauze
7. 15.00 Rein Kuitert: Factoren van invloed op de beslissing van patiënten om wel of niet tot orthodontische behandeling over te gaan
8. 15.15 Christina von Massow: TAD’s icm een compleet geïndividualiseerd linguaal apparatuur: Een nieuwe optie om te distaliseren
9. 15.30 Pauline Steegmans: Seeking adverse effects in systematic reviews of orthodontic interventions
10. 15.45 Manisha Sekandari: Overjet reductie met 3 verschillende typen activatoren
11. 16.00 Nick van Gasteren, met introductie door Sandy van Teeseling;
“Totaal overbodig!”, die gelegenheidsliedjes van Nick van Gasteren, tandarts, muzikant, scribent
16.30 – 17.00 Pauze drankje
17.00 – 18.15 NVvO Algemene Ledenvergadering
19.00 Aanvang Borrel en Walking Dinner



Wetenschappelijke Programma Vrijdag 27 september 2019 - ochtend

08.30 – 09.00 Ontvangst en koffie
12. 09.00 Victorine Brouns: Influence of combined orthodontic-orthognathic treatment on the patients quality of life
13. 09.15 Charlotte Krutzen: Het effect van retinolzuur (vitamine A) op de botvorming van fibroblasten van het palatum van een muisembryo
14. 09.30 Mojdeh Amiri Bavandpour: Acute medische situaties in de orthodontistenpraktijk; Incidentie en gevoel van bekwaamheid
15. 09.45 Rein Kuitert: Corrosie en slijtage van brackets en bogen tijdens orthodontische behandeling
16. 10.00 Lotte Veldhuijzen van Zanten: Pubers en Aligners
10.15 – 10.45 Koffiepauze
17. 10.45 Camille Oostwegel: Het kogelgat van Château St. Gerlach
18. 11.15 Sander Brons: Zuigelingen met en zonder orofaciale schisis: Hoe hun gezichten groeien in 3D
19. 11.30 Guido Zwielich: Digitale setup’s; Management of the future
20. 11.45 Guido Zwielich: Aligner planning en attachment strategie
21. 12.00 Wilma van Beers: De rol van de orthodontist bij het kind met OSAS
12.20 - 13.30 Lunchpauze
22. 13.30 Nynke Lie en Nico Vrijens: Klasse2 behandelingen, functionele apparatuur versus IMDO en orthognathische chirurgie
24. 14.30 Veronique Timmer: Gecombineerde orthognathe behandeling vanuit patiënten perspectief
25. 14.45 Charlotte Prahl: Presentatie website beugel.nl
15.00 – 15.30 Theepauze
26. 15.30 Robbie Schreurs: De samenwerking orthodontist en MFP bij multidisciplinaire casussen
27. 16.30 Sascha Roovers: Wijnweetjes en wijnen uit Limburg
17.00 Afsluitende borrel


Accreditatie WaCo:
26 september: 3 punten
ALV: 1 punt
27 september: 5 punten